در حال بارگذاری ...
 • راه ارتباطی ۲۸ روستای چهارمحال و بختیاری بر اثر سیلاب بسته شد

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: به دنبال فعالیت سامانه بارشی اخیر و وقوع سیلاب، جاده ۲۸ روستای این استان بسته شد.

  مرتضی زمان پور در گفت و گو با خبرنگار ما تاکید کرد:با فعالیت این سامانه بارشی، جاده ۱۵ روستای دهستان موگویی بخش مرکزی و ۷ روستای بخش بازفت روستای کوهرنگ و ۶ روستای منطقه دیناران در شهرستان اردل مسدود شد.
  وی افزود: اکنون نیروهای راهداری برای بازگشایی جاده این روستاها در حال تلاش هستند.
  براساس پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری سامانه بارشی اخیر در استان تا روز سه شنبه فعال است و مدیریت بحران استان اعلام کرده است این بارشها ممکن است،باعث اختلال در ترددهای جاده ای شود.
  در این راستا از مردم تقاضا شده تا از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و در صورت لزوم به حضور در جاده ها، باید تجهیزات ایمنی و سوخت کافی به همراه داشته باشند.
  همچنین از دامداران و کشاورزان خواسته شده به علت احتمال وقوع آذرخش و بارش برف، به ارتفاعات نروند و از ایستادن و توقف در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.
  به دنبال فعالیت این سامانه بارشی و با توجه به کاهش محسوس دما، باغداران چهارمحال و بختیاری باید تدابیر لازم برای جلوگیری از سرمازدگی باغات خود به ویژه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری را بیندیشند.
  بارش های اسفندماه سال گذشته ۵۸۰ میلیارد ریال و سرمازدگی فروردین ماه سال جاری حدود ۸۰۰ میلیارد ریال خسارت سرمازدگی به چهارمحال و بختیاری وارد کرد.