در حال بارگذاری ...
 • بازگشت آرامش به زندگی ۹۰ خانوار آسیب دیده از سیل روستای تیس چابهار

  معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزادتجاری-صنعتی چابهار گفت: زندگی ۹۰ خانوار آسیب دیده از سیل در روستای تیس این شهرستان پس از اقدامات و خدمات مناسب به حالت عادی باز گشته است.

  محمداکبر چاکرزهی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سیلاب سوم و چهارم فروردین بیش از ۶ میلیارد تومان به زیرساخت ها، واحدهای مسکونی و اموال شخصی مردم ساکن در مسیر رودخانه تیس چابهار خسارت وارد کرده است.

  وی بیان کرد: سیلاب به ۹۰ واحد مسکونی روستای تیس چابهار خسارت ۳۰ تا ۷۰ درصدی و ۱۹ واحد مسکونی نیز به طور کامل تخریب شده است.

  معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بهسازی ۱۵ هزار مترمربع از معابر تخریب شده از سیل آغاز شده و ماشین آلات سنگین در روستای تیس حضور دارند و تمام آثار سیل با کمک این منطقه، نیروهای مردمی، خیران و انجمن های غیردولتی برداشته شده و روال زندگی عادی مردم جریان دارد.

  وی ادامه داد: متاسفانه بندهای غیرکارشناسی توسط عده ای از افراد سودجو بر روی بستر رودخانه روستای تیس با هدف تصرف زمین ساخته شده و تخریب آنها در اثر سیلاب خسارت زیادی به مردم و زیرساخت ها وارد کرده است.

  چاکرزهی افزود: توزیع تانکر آبرسان، تامین اقلام ضروری زندگی، اسکان موقت و رسیدگی فوری به تمام سیلزدگان در ساعات اولیه سیلاب از جمله اقدامات سازمان منطقه آزاد چابهار بوده است.