در حال بارگذاری ...
 • خسارت 74 میلیارد ریالی سیل و تگرگ به کشاورزی و راههای روستایی بردسکن

  سیل و تگرگ اخیر به بخش کشاورزی و راه های روستایی شهرستان بردسکن 74 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

  به گزارش خبرنگار ما، مدیرجهادکشاورزی شهرستان بردسکن گفت: در بازدید کارشناسان جهادکشاورزی از مناطق مختلف شهرستان مشخص شد که بیشترین خسارت ناشی از سیل و تگرگ به منطقه کوهپایه و بخش مرکزی بردسکن وارد شده است.

  مهندس علیرضا مهمیز افزود: براثر وقوع سیل و بارش تگرگ به هزار و 250 هکتار از مزارع جو، گندم، زیره و باغات انار، انگور و درختان بادام بین 10 تا 20 درصد خسارت وارد شده و باعث ریزش 20 رشته قنات در منطقه کوهپایه بردسکن شده است.

  وی از کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل و تگرگ دارای بیمه محصولات کشاورزی خواست به صورت تلفنی میزان خسارت خود را به صندوق بیمه بانک کشاورزی شهرستان اعلام کنند تا کارشناسان برای تعیین میزان خسارت حضور پیدا کنند.

  همچنین رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای بردسکن نیز گفت: در پی بارش باران شدید و جاری شدن سیل بیش از 10 راه روستایی این شهرستان دچار خسارت شد.

  علی اکبر یوسفیان افزود: تخریب بیش از 40 کیلومتر راه روستایی، آب گرفتگی 8 مورد ابنیه فنی، تخریب آبنما و نیز خسارات به راههای روستایی عشایری در منطقه آقا مهدی و کلاته جمعه از دیگر موارد خسارت به مجموعه حوزه راه درسطح این شهرستان است.