در حال بارگذاری ...
 • توزیع بسته های بهداشتی در بین عشایر فارس

  برای پیشگیری از ابتلا و انتشار ویروس کرونا و حمایت جامعه عشایری در شهرستان های قشلاقی آغاز شده و تا پایان کوچ بهاره ادامه دارد.

  به گزارش خبرنگار ما، مدیر کل امور عشایر فارس گفت: توزیع بسته های بهداشتی با هدف افزایش بهداشت، پیشگیری از ابتلا و انتشار ویروس کرونا و حمایت جامعه عشایری در سطح شهرستان های قشلاقی آغاز شده و تا پایان کوچ بهاره ادامه دارد.
  روح الله بهرامی ادامه داد:این بسته های بهداشتی شامل محلول ضد عفونی، ماسک، دستکش بهداشتی است.
  وی افزود: برای جهت جلوگیری از رفت و آمد و تجمع عشایر اقلام بهداشتی در اختیار اتحادیه شرکت های تعاونی عشایری قرار گرفت تا از طریق شرکت های تعاونی در بین عشایر توزیع گردد.
  مدیر کل امور عشایر اظهارکرد: با شروع کوچ بهاره پس از هماهنگی با ستاد مدیریت کرونا استان فارس، اقلام بیشتری تهیه و در اختیار عشایر قرار خواهد گرفت.
  بهرامی افزود: با توجه به اینکه مددکاران و کارشناسان بهداشت و درمان به مناطق عشایری اعزام شده اند و آموزش های مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته، عشایر را ملزم به رعایت نکات بهداشتی کرد.
  مدیر کل امور عشایر با تاکید بر این نکته که عشایر برای حفظ سلامت خود و خانواده در مناطق قشلاقی بمانند، افزود چنانچه خانوار های عشایری اقدام به کوچ زود هنگام و خارج از تقویم کوچ بهاره نمایند از ارائه خدمات در مسیر کوچ برخوردار نخواهند شد.