در حال بارگذاری ...
 • ورودی روستای گردشگری رویین اسفراین بسته شد

  مسیر ورود به روستای تاریخی و هدف گردشگری رویین اسفراین، با هدف اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل شیوع ویروس کرونا در روز ۱۳ فروردین مسدود شد.

  دهیار روستای گردشگری رویین در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا و هماهنگی با فرمانداری اسفراین، مسیر ورود این روستای تاریخی و گردشگری در روز ۱۳ فروردین، از محل دوراهی رویین _ اسفراین بسته است و اجازه عبور به وسایل نقلیه داده نمی شود.

  مسلم ترابی گفت: اجرای این طرح با مشارکت دهیاران و شورای روستاهای عراقی و محمودی، واقع در مسیر این روستا، و با همکاری خودجوش اهالی بومی و نیروهای بسیج این منطقه انجام می شود.

  وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا محدودیت تردد به این روستای گردشگری انجام شده که در روز ۱۳ فروردین و روز طبیعت، از ورود و خروج افراد به این روستای گردشگری با سختگیری بیشتری جلوگیری می شود.

  روستای تاریخی و گردشگری رویین در ۲۷ کیلومتری اسفراین در محور _ بجنورد اسفراین واقع است.

  این روستا علاوه بر صبغه تاریخی و ثبت در فهرست آثار ملی، به دلیل دارا بودن آب و هوای مطبوع و طبیعتی بکر،  از مهم ترین روستاهای گردشگری خراسان شمالی است که سالانه  گردشگرانی از داخل و خارج کشور را میزبانی می کند و در روز ۱۳ فروردین هر سال پرترددترین محور شهرستان اسفراین است.

  ممنوعیت ورود به پارک های ملی اسفراین 

  رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین نیز از ممنوعیت ورود به پارک ها و مناطق حفاطت شده سالوک و ساریگل این شهرستان در روز ۱۳ فروردین خبر داد و افزود: این تصمیم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و باهدف حفظ سلامت مردم با مصوبه ستاد پیشگری از کرونا انجام می شود.

  ستاد پیشگری از کرونا در اسفراین همچنین در اطلاعیه ای  کلیه پارکها، بوستانها، تفرجگاه ها و اماکن و بقاع متبرکه شهرستان را تعطیل اعلام کرد و افزود: توقف خودروها و اتراق مردم در تفرجگاه ها، مناطق روستایی، گردشگری و حتی باغ و ویلاهای شخصی، اماکن و بقاع متبرکه ممنوع است و متخلفان از طرح فاصله گذاری اجتماعی با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و انتقال خودرو به پارکینگ تنبیه می شوند.  

  شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.