در حال بارگذاری ...
 • ۵۲ هزار تن گندم از زمین های کشاورزی هرمزگان برداشت می شود

  معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: پیش بینی می کنیم امسال ۵۲ هزار تن گندم از زمین های کشاورزی استان برداشت شود

  به گزارش خبرنگار ما، مهدی ترابی با اشاره به آغاز برداشت گندم از مزارع هرمزگان از اوایل فروردین ماه، اظهار داشت: برداشت گندم تا نیمه اردیبهشت ادامه دارد.

  وی سطح زیر کشت گندم در مزاع هرمزگان را ۱۱ هزار و ۵۶۳ هکتار اعلام کرد و گفت: شهرستان حاجی آباد با ۱۰ هزار هکتار سطح زیرکشت، بیشترین سطح در استان را به خود اختصاص داده است.

  ترابی خاطرنشان کرد: ۱۴ مرکز خرید در استان به منظور خرید تضمینی گندم در هرمزگان راه اندازی شده تا کشاورزان بدون هیچگونه مشکلی در نزدیکترین مرکز خرید، گندم خود را تحویل دهند.

  معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان قیمت خرید تضمینی گندم از گندمکاران استان را ۲۵ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم اعلام کرد.

  در اطلاعات منتشره سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان آمده است؛ تولیدات محلی تنها ۳۵ درصد از نیاز این استان به محصول گندم را تأمین می کند و کسری آن به میزان ۲۴۰ هزار تن از استان های فارس، گلستان و خوزستان تأمین می شود.

  شیرودی، چمران، سیروان، مهرگان و چمران ۲ از ارقام کشت شده در مزارع گندم استان هرمزگان است و شهرهای حاجی آباد، رودان، بستک، پارسیان، بندرعباس و میناب از مهم ترین مناطق کشت گندم در این استان می باشد.