در حال بارگذاری ...
 • مبارزه با آفات کشاورزی در کشتزار های کازرون

  مبارزه با آفات کشاورزی در ۲۱۰ هکتار از کشتزار های کازرون انجام شد.

  به گزارش خبرنگار ما، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از مبارزه با آفت سن در سطح ۲۱۰ هکتار از کشتزار های این شهرستان خبر داد و گفت: مبارزه با این آفت در زمان مناسب و به صورت کارشناسی دارای اهمیت ویژه ای است.
  حمید رشیدی افزود: مبارزه با آفت سن در مزارع گندم و جو کازرون موجب باروری بیشتر این دو محصول استراتژیک می شود.
  وی ادامه داد: یکی از مهم ترین عوامل موثر در امر مبارزه با آفت سن گندم همراهی و مشارکت کشاورزان است، از ابتدای اسفند سال۹۸ عملیات ردیابی سن توسط اعضای شبکه مراقبت و کارشناسان کشاورزی در مناطق مختلف شهرستان آغاز شده و تاکنون در ۲۱۰ هکتار از مزارع گندم و جو این شهرستان با آفت سن مبارزه شده است.
  مدیر جهاد کشاورزی کازرون اظهار داشت: آفت سن علاوه بر کمیت، کیفیت این محصولات استراتژیک را تحت تأثیر قرار می دهد و محصول گندمی که حتی ۲ تا ۳ درصد سن زدگی داشته باشد، ارزش نانوایی نخواهد داشت و آرد و نان حاصله کیفیت بسیار پایینی خواهد داشت و باید تلاش کنیم این اتفاق رخ ندهد.
  رشیدی، برگزاری دوره های آموزشی، توزیع اطلاعیه های ترویجی در بین کشاورزان و بازدید مستمر کارشناسان پهنه از مزارع و ارائه مشاوره درباره نحوه، زمان، مقدار و نوع سم پاشی به کشاورزان را از جمله برنامه ها و اقدامات این مدیریت برای مبارزه و کنترل سن غلات عنوان کرد.