در حال بارگذاری ...
 • ضرورت توزیع مجدد اقلام بهداشتی در روستاهای آستارا

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا با تاکید بر ضرورت توزیع مجدد اقلام بهداشتی در روستاها گفت : هشدارهای بهداشتی و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده ها در روستاهای آستارا قبل از نوروز و آغاز دید و بازدیدهای عید، عامل مهمی در مقابله با شیوع کرونا و پاک ماندن بسیاری از این مناطق بوده است.

  سامان ساسانیان در بازدید از طرح های انسداد راه های مناطق گردشگری بخش مرکزی آستارا گفت: همین اقدامات موجب شده تا بسیاری از روستاها پاک و عاری از بیماری کرونا باشند.

  وی تصریح کرد : باید یک بار دیگر اقلام بهداشتی در روستاها توزیع شود و کنترل ورودی های شهرستان با جدیت ادامه یابد تا شاهد اوج گیری دوباره این بیماری نباشیم و این ویروس منحوس ریشه کن شود.

  وی در ادامه با بیان اینکه طرح های خودمراقبتی و فاصله گذاری اجتماعی در این مقابله با شیوع این ویروس بسیار مثمرثمر بوده و تعداد بیماران مشکوک به کرونای مراجعه کننده به بیمارستان این شهرستان را تا حد زیادی کاهش یافته است.

  وی عنوان کرد : طرح غربالگری عمومی، تلاش شبانه روز کادر درمانی و ستاد مدیریت بحران، رسانه ها، سمن ها و همراهی مردم و در واقع همدلی و همراهی همه مردم و بخش ها در اثر مثبت این مقابله نقش موثری داشته است.

  معاون سیاسی فرماندار آستارا افزود: بیش از ۸۹ درصد جمعیت شهرستان در طرح غربالگری وزارت بهداشت و درمان مشارکت کردند و این امر در شناسایی بیماران مشکوک به کرونا مفید بود و تفرجگاه ها و گردشگاه های آستارا نیز در روز طبیعت، روزی آرام و بدون حضور مردم را تجربه کردند.

  گیلان از جمله کانون های شیوع کروناست و در این میان وضعیت آستارا با اقدامات کنترلی و همراهی مردم وضعیت بهتری در میان شهرستان های استان داشته است.

  شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.