در حال بارگذاری ...
 • فرمانداری مهدیشهر پیگیر تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز عشایر می شود

  جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: فرمانداری مهدیشهر از طریق اداره امور عشایری این شهرستان پیگیر تامین اقلام بهداشتی برای عشایر به منظور ادامه فعالیت در شرایط فعلی می شود.

  حبیب الله خجسته پور به رسانه ها اعلام کرد: دسترسی به لوازم بهداشتی مانند ماسک و موادضدعفونی کننده برای برخی از اقشار مانند عشایر دشوار است که از سوی مدیران مرتبط پیگیری های لازم برای فراهم آوری این اقلام انجام شود.

  وی بیان کرد: طرح فاصله گذاری هوشمند با تایید موارد نهایی آن، روزهای آینده ابلاغ و سپس به شهروندان استان سمنان اعلام می شود.

  جانشین رییس ستاد مقابله کرونا استان سمنان با اشاره به مشارکت مطلوب مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تصریح کرد: عملکرد نیروی انتظامی  در اجرای این طرح و از آغاز شیوع کرونا مطلوب بود و آنان همواره پای کار بودند.

  وی به توصیه های ستاد مقابله با کرونا استان سمنان مبنی بر ماندن در خانه اشاره و خاطرنشان کرد: مردم این استان در خانه ماندن در روز طبیعت را به گشت و گذار ترجیح دادند که نشان از فرهنگ بالای آنان دارد.

  خجسته پور به کاهش ۵۰ درصدی تردد در ورودی های سمنان اشاره و اضافه کرد: تردد هشت هزار و ۹۰۰ خودرو در ورودی های این استان در دوازدهم فروردین امسال ثبت شد، در حالی که این شاخص در روز هفتم فروردین ۱۷ هزار و ۵۰۰ تردد بود.

  وی با بیان اینکه مصرف بنزین نیز در روز دوازدهم فروردین امسال کاهش یافت، خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته چهار خودرو به علت رعایت نکردن مقررات رفت و آمد در محورهای استان سمنان جریمه شد.

  جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان یادآور شد: طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و بر این اساس مدارس و دانشگاه ها تعطیل و ممنوعیت ورود غیرساکنان به هر شهر برقرار است و فعالیت ادارات با یک سوم نیرو ادامه دارد.

  شهر مهدی شهر یا سنگسر مرکز شهرستان مهدیشهر  واقع در استان سمنان، خاستگاه ایل عشایر سنگسری از شاخص ترین کوچ نشینان دامنه های البرز است که برای جابه جایی از ییلاق به قشلاق مسافت بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر را طی می کنند و طی چنین مسافت طولانی توسط عشایر بی مانند است، «برنارد هوکارد» محقق مشهور اروپایی نیز معتقد بود عشایر ایل سنگسری طولانی ترین مسیر کوچ رو جهان را دارند.