در حال بارگذاری ...
 • دشواری انتقال بیماران از روستاهای صعب العبور قصرقند

  مردم منطقه کاجو شهرستان قصرقند با فرستادن فیلمی برای این خبرگزاری از دشواری انتقال بیماران به مرکز درمانی نیکشهر از روستاهایی که در سیل اخیر راه های ارتباطی آنها را دست رفته می گویند.

  به گزارش این خبرگزاری، با گذشت هشت روز از وقوع سیل فروردین ماه در بلوچستان، همچنان چندین روستا در حاشیه رودخانه «کاجو» شهرستان قصرقند به دلیل سیلابی شدن  رودخانه و نبود راه ارتباطی بدون برق به سر می برند.

  پرویز بلوچی رابط خبری ما در قصرقند می گوید: ارتباط زمینی روستاهای «جنگل، گرداک، شادکام دپ، دهداتی، گتیگ، تتران دپ، آزادگز، هنجیرکی، درواسک، گُوندِرمان، کلاتینک، تاکان، پادکوپ، میراباد، دیوالیگ، میرچ، سرمیرچ،کرکوم دپ، دهیرک، هواران، پتهک، سرکاجه، کهیری و مشکنت» با جمیعتی بیش از 18 هزار نفر به دلیل سیلاب های اخیر محدود و مسدود است.

  وی ادامه می دهد: از تاریخ سوم همین ماه تاکنون سه سیلاب بزرگ در بستر رود رها شده که دو سیل در تاریخ چهارم و پنجم و و شدیدترینش شب یازدهم بوده و موجب مسدود شدن راه ها شده  که قبل از این سیل ها هم رودخانه کاجو پرآب و خروشان بوده و تردد وسیله نقلیه فقط از روستای «دهیرک» از سمت منطقه «نکهچ» میسر بوده که آن هم با سختی و خطرات زیاد انجام می شود.

  وی تصریح می کند: در حال حاضر فقط امکان ورود به روستای دهیرک که تقریباً در مرکز کاجو قرار دارد مسیر است و روستاهای بالا دست و پایین دست هیچگونه راهی برای ورود و خروج به روستا حتی با پای پیاده هم ندارند.

  همچنین مردم با فرستادن این فیلم می گویند در حال انتقال مریض از آن سمت رودخانه برای رساندش به مرکز درمانی نیکشهر هستند.