در حال بارگذاری ...
 • کشاورزان کلزا کار خوزستانی نگران برداشت محصول نباشند

  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به آثارمنفی شیوع کرونا در بخش های مختلف اقتصادی خوزستان به کلزاکاران استان اطمینان داد نگران برداشت به موقع محصول خود نباشند.

  احمد قاسمی نژاد در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به پیش بینی ۳۳ مرکز خرید کلزا از سوی اداره کل غله و تعاون روستایی خوزستان افزود: ۳۷۶ دستگاه کمباین برای برداشت کلزا در استان تامین شده است.
  وی گفت:در سال زراعی۱۳۹۹-۱۳۹۸ حدود ۵۷هزار هکتار از مزارع استان زیرکشت کلزای آبی و دیم با استفاده از ارقام اصلاح شده رفت و پیش بینی می شود بیش از ۱۱۰ هزار تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان کلزاکار خوزستانی خریداری شود که درمقایسه با سال زراعی گذشته ۲ برابر افزایش نشان می دهد.
  قاسمی نژاد در ادامه اظهار داشت:عملیات مبارزه با عوامل زیان رسان از جمله علف های هرز، آفات و بیماری ها در سطح مزارع کلزا به خوبی انجام شده و در زمان حاضر مزارع از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستند.
  وی با اشاره به وقوع سرما در بهمن ماه گذشته در استان بیان کرد:طبق بررسی های انجام شده وقوع سرما در بهمن ماه گذشته هیچگونه خسارتی به مزارع کلزا وارد نکرده و رژیم بارندگی در سال زراعی برای ۲ محصول گندم و کلزا در خوزستان مطلوب بوده است.
  عملیات برداشت دانه روغنی کلزا در خوزستان از ابتدای اردیبهشت ماه شروع می شود.
  استان خوزستان با تولید سالانه ۱۶.۵ میلیون تن محصولات زراعی و باغی به ارزش بیش از ۲۰۰هزار میلیارد ریال رتبه نخست کشوری را دارد.
  گندم ، جو ، کلزا ، ذات دانه ای وعلوفه ای ، خرما ، نیشکر ، انواع مرکبات ، محصولا جالیزی و سبزی ، گل و چغندرقند از مهمترین محصولات تولیدی خوزستان محسوب می شود.