در حال بارگذاری ...
 • خسارت میلیاردی کرونا به بخش کشاورزی مرودشت

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرودشت مدعی شد که شیوع ویروس کرونا موجب خسارت میلیاردی به بخش کشاورزی این شهرستان شده است.

  عزیز رحیمی به خبرنگاران گفت: طبق برآوردهای اولیه با شیوع ویروس کرونا، ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خسارت به واحدهای گلخانه ای گل و گیاهان زینتی و نشا محصولات سبزی و صیفی گلخانه ای وارد شده است.

  رحیمی با اشاره به اینکه پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بازار، گل های تولیدی در داخل گلخانه ها در حال از بین رفتن هستند، افزود: عمده این خسارت ها در گلخانه های تولید گل رز هلندی و گلخانه های پرورش قارچ رخ داده است که با افت فروش در اسفند و توقف تولید در فروردین مواجه شده اند.

  به گفته او، تولید در این واحدهای تولیدی در ماه های آتی نیز به دلیل مقرون به صرفه نبودن متوقف و به صفر خواهد رسید.

  رحیمی با تاکید بر اینکه با توجه به عدم تامین مواد اولیه و نبود بازار مناسب، زمان رونق دوباره این واحدها مشخص نیست، بیان کرد: تا کنون بیش از ۵۰ نفر از پرسنل و کارگران این واحدهای تولیدی نیز بیکار و تعدیل نیرو شده اند.

  او، اختلال در شبکه حمل و نقل در اسفند ماه، عدم برگشت نقدینگی، مشکلات فروش محصول، مسدود شدن مرزها و نبود چشم انداز پایان بحران کرونا را از دلایل اصلی توقف تولید در این واحدهای تولیدی عنوان کرد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: در این شهرستان ۴۵ هکتار انواع گلخانه وجود دارد و رونق دوباره گلخانه های در حال تعطیل نیازمند توجه ویژه و عزم جدی است.