در حال بارگذاری ...
 • ۷ هزار اشتغال در بخش مسکن روستایی خراسان جنوبی ایجاد شد

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: حدود هفت هزار اشتغال ثابت در بخش مسکن روستایی استان در سال گذشته ایجاد شده است.

  علی اصغر آسمانی مقدم در نشست بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری خراسان جنوبی در سال ۹۸ که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و شماری از مدیران استان برگزار شد افزود: اجرای طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در سال ۹۸ براساس تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تاثیر زیادی بر وضعیت اشتغال استان داشته است.

  وی با بیان اینکه براساس اطلاعات دبیرخانه شورای عالی اشتغال به ازای هر ۶۰ مترمربع واحد ساختمانی یک اشتغال پایدار ایجاد می شود گفت: علاوه بر طرح ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان، یک هزار و ۵۰۰ واحد دیگر در روستاهای استان بازسازی شده است.

  وی گفت: به صورت میانگین در سنوات گذشته سالانه هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار واحد مسکونی در استان بازسازی می شد که سال گذشته با پیگیری مدیریت استان و مساعدت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به مرز ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد رسید که نسبت به سنوات گذشته رشد ۶ برابری داشته ایم.

  رییس بنیاد مسکن خراسان جنوبی اظهار داشت: سال گذشته یک هزار میلیارد تومان در بخش مسکن روستایی استان هزینه شده که به دلیل نقدینگی بالا در این بخش با کمبود مصالح و نیروی کار در استان مواجه شدیم.

  وی بیان کرد: از مجموع پنج هزار واحد مسکن محرومان سهمیه بنیاد مسکن، تاکنون چهار هزار و ۸۵۸ واحد اجرای فونداسیون، سه هزار و ۹۷۰ واحد اجرای سقف و ۲ هزار و ۹۰۰ واحد نازک کاری و به مرحله بهره برداری رسیده است.