در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی راه ارتباطی ۶۰ روستای مسدود شده از برف

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: راه 60 روستای مسدود شده از بارش برف در استان برف روبی و بازگشایی شده و تردد خودروها در این مسیرها درحال انجام است.

  به گزارش خبرنگار ما؛ رحمتی افزود: در پی بارش برف در استان اردبیل در مجموع راه ارتباطی ۷۳ روستا مسدود شده بود که با تلاش راهداران راه ارتباطی ۶۰ روستا بازگشایی شده است.
  وی بیان کرد: هم اکنون تنها راه ارتباطی ۱۳ روستا در شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و مشگین شهر مسدود است و با تلاش راهداران پیش بینی می شود راه ارتباطی این روستاها نیز بازگشایی شود.
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه تمام راه های ارتباطی اصلی و فرعی استان اردبیل باز است، اظهارداشت: رفت و آمد در راه های ارتباطی این استان در جریان بوده و هیچ مسیری بسته نیست.
  وی با بیان اینکه راه های ارتباطی شمال استان اردبیل بارانی و جاده های کوهستانی و گردنه ها برفی است، تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنندو رانندگان در صورت ضرورت سفر، وسایط نقلیه خود را مجهز به تجهیزات ایمنی زمستانی از جمله زنجیرچرخ کرده و قبل از آغازسفر با سامانه ۱۴۱ و یا شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده های استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه ها مطلع شوند.
  مدیرکل راهداری استان، از استقرار گروه های راهداری در تمام جاده های استان خبر داد و اضافه کرد: با تلاش همکاران این اداره کل تاکنون هیچ مورد خاصی از گرفتار شدن مسافران در مناطق کوهستانی و سخت گذر گزارش نشده است.
  رحمتی گفت: ۲۸۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با ۴۳۵ نیروی انسانی در قالب ۱۱۰ گروه راهداری جهت انجام عملیات برف روبی و بازگشایی در محورها و گردنه های استان اردبیل مستقر هستند.