در حال بارگذاری ...
 • گندزدایی از 300 روستا در استان سمنان

  مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری سمنان از گندزدایی بیش از 300 روستا در این استان خبر داد.

  مهدی صمیمیان در جلسه کمیته خدمات ایمنی شهری و روستایی استان اظهار کرد: این تعداد از روستاهای استان سمنان به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به طور متوسط هر کدام بیش از پنج مرحله و در طی ۲ هزار و ۶۰۰ عملیات ضدعفونی و گندزدایی شدند.

  وی ادامه داد: برخی روستاهای استان سمنان بین هفت تا ده بار به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ضدعفونی شده اند.

  مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری سمنان با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ روستای استان با همکاری دهیاری ها، شوراهای اسلامی ،نیروهای بسیجی و نهادها  ضدعفونی شدند به ارائه آموزش های متعدد به روستاییان خبر داد و خاطرنشان کرد: توصیه های بهداشتی و از جمله لزوم رعایت حداقل فاصله از دیگران، پرهیز از دست دادن و شست شوی مداوم دست ها و... به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با همکاری دهیاری ها به اهالی روستا آموزش داده شده است. علاوه بر این دهیاری ها با نصب بنر و توزیع بروشور و اعلام پیام های بهداشتی از طریق بلندگو برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اهالی روستا، اطلاع رسانی می کنند.

  وی با اشاره به سفر مسافران نوروزی به مناطق روستایی گفت:  تمام اقامتگاه های بومگردی در روستاهای استان سمنان به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، تعطیل شده است و تا هر زمانی که ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان دستور دهد تعطیل خواهد بود.

  صمیمیان همچنین اظهار کرد: تعدادی بسته های بهداشتی بین اهالی برخی روستاهای استان برای مقابله با ویروس کرونا با کمک خیران توزیع شده است.

  وی با بیان اینکه ۴۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۴۲ هزار تن در بیش از ۵۴۹ روستای استان سمنان زندگی می کنند ادامه داد: سمنان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است و ۲۵۷ روستای استان هم دهیاری دارد.