در حال بارگذاری ...
 • مقاوم سازی 48 هزار و 800 واحد مسکونی روستایی در زنجان

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: از مجموع 92 هزار و 678 واحد مسکونی روستایی 48 هزار و 801 واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن استان در سطح استان مقاوم سازی شده است.

  به گزارش خبرنگار ما، سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: تاکنون نزدیک به 34 میلیارد تومان کمک بلاعوض در بخش مسکن به واحدهای مسکونی خسارت دیده در اثر بارندگی های سال گذشته پرداخت کرده که در این راستا خوشبختانه بانک ها همکاری مطلوبی با این نهاد داشته اند.
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: تاکنون یک هزار و 508 واحد مسکونی در اثر بارندگی های سال 98 احداث و یک هزار و 450 واحد نیز تعمیر شده است.
  وی با اشاره به رقم تسهیلات به هر واحد مسکونی گفت: به هر واحد  مسکونی شهری ۵۰ میلیون تومان وام، ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض و 13 میلیون تومان کمک اجاره بها و به واحدهای روستایی  نیز نیز ۴۰ میلیون تومان وام، ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و 6 میلیون تومان کمک اجاره بها  پرداخت شده است.
  صنعتی منفرد با اشاره به اینکه از مجموع 92 هزار و 678 واحد مسکونی روستایی 48 هزار و 801 واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن استان در سطح استان مقاوم سازی شده است، اظهار کرد: میانگین مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح کشور 42 درصد و در استان زنجان 53 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث موثر است، گفت: با توجه به مطالعات انجام شده، 153 روستا در استان زنجان روی گسل بوده و بیش از 18 هزار و 734 واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا 5 هزار و 259 واحد مسکونی که 28 درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.
  وی خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن استان، با ارائه تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن همسو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی، تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی، تامین مسکن متناسب با نیاز روستائیان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها را دنبال می کند، که خوشبختانه تاکنون نیز موفق عمل کرده است.