در حال بارگذاری ...
 • هیچ یک از عشایر کوچنده به مراتع ورامین کرونا ندارند

  مدیر امور عشایر استان تهران گفت: با بررسی وضعیت سلامتی عشایر، هیچ یک از عشایر کوچنده به مراتع جنوبی دشت ورامین به ویروس کرونا مبتلا نیستند.

  هاتف ممیزی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم بررسی سلامتی تمامی عشایر کوچنده به مراتع جنوب دشت ورامین، عملیات انتقال دام به این مناطق با تأخیر صورت گرفت تا از سلامتی تمامی عشایر اطمینان کامل حاصل شود.
  وی افزود: کوچ ییلاقی عشایر دشت ورامین با هماهنگی استانداری تهران، اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست استان صورت گرفته است.
  وی تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته و مکاتبات انجام شده با ستاد مبارزه با کرونا استان تهران، هیچ گونه مورد مشکوک ابتلاء عشایر کوچنده به بیماری کرونا گزارش و مشاهده نشده و عشایر شهرستان ورامین در سلامتی کامل به مراتع جنوبی شهرستان کوچ کرده اند.
  ممیزی تصریح کرد: بر اساس توافق نامه منعقد شده بین سازمان عشایری و معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان، خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر کوچنده ارائه شده و تمهیدات لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در جامعه عشایری پیش بینی شده است.
  وی یکی از مشکلات عشایر کوچنده به مراتع جنوبی ورامین را تأمین آب شرب دام ها اعلام کرد و افزود: با توجه به بارندگی های مناسب آخر سال گذشته و اوایل امسال و تجهیز ناوگان آبرسانی، مشکلی در تأمین آب مورد نیاز دام عشایر وجود ندارد.
  مدیر امور عشایر استان تهران افزود: امسال از محل اعتبارات منابع ملی، دو دستگاه تانکر آب رسان سیار خریداری شده و در اختیار اتحادیه عشایر شهرستان ورامین قرار گرفته تا مشکل آب شرب دام عشایر به طور کامل برطرف شود.
  استان تهران دارای حدود ۳ هزار خانوار عشایری است که این جامعه تولید کننده دارای ۴ طایفه و ۱۱ ایل هستند.