در حال بارگذاری ...
 • سیل بندهای روستاهای غرب کارون خرمشهر تقویت شد

  بخشدار مرکزی خرمشهر گفت: سیل بندهای روستاهای غرب کارون در شهرستان خرمشهر تقویت، و عملیات تریمیم آنها ادامه یافت.

  عباس پورمند در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: عملیات ترمیم سیل بند روستاهای غرب کارون در روستای رحمانیه فیصلی، سبعه، دیم بن نجم، ام السواد، سویچتیه یک، سویچتیه ۲ و مکسر به اتمام رسیده است.

  وی افزود: به منظور پیشگیری از سیل احتمالی عملیات تقویت و ترمیم سیل بندها در مناطق بحرانی روستاهای غرب کارون خرمشهر همچون روستای زویدات در حال انجام است و پیش بینی می شود تا یک هفته آینده این علمیات به پایان برسد.

  پورمند، روستای ام نوشه را از مناطق بحرانی روستاهای غرب کارون اعلام کرد و گفت: با توجه به این وضعیت،از سوی فرمانداری برای تسریع در عملیات ساحل سازی توسط سازمان آب و برق خوزستان مکاتبات و پیگیری  لازم انجام شده ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

  وی افزود:به منظور تقویت سیل بند روستای ام نوشه قرار است برخی از دستگاه های خدمات رسان ماشین آلات و تجهیزات لازم برای آغاز عملیات این روستا ارسال کنند.

  ساحل روستای ام نوشه از توابع بخش مرکزی و روستاهای غرب کارون به دلیل داشتن پیچ و خم رودخانه با خاک ریزی قابل ترمیم نیست و باید با بتن ساحل سازی شود که طبق توافق انجام شده ترمیم و ساحل سازی این روستا در تعهد سازمان آب و برق خوزستان قرار دارد.

  در بهار ۹۸ طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون سبب آبگرفتگی ۲۷۰ روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان شد.