در حال بارگذاری ...
 • سرمایه گذاری هزار میلیاردی برای گازرسانی به روستا ها

  هزار میلیارد ریال پارسال برای گازرسانی روستا های کردستان هزینه شد.

  به گزارش خبرنگار ما، مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: پارسال ۴۶ روستا درهفته دولت و ۸۲ روستا و ۱۳ کوخ واقع شده در مناطق مرزی بانه در دهه فجر ازنعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.
  احمد فعله گری با اشاره به اینکه ۸۵۰ کیلومتر شبکه گازرسانی پارسال در این استان اجرا شد،افزود: در مجموع تاکنون هزار و ۳۰۷ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.
  وی گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۷۸ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان اجرا شده که سه هزار و ۳۹۶ کیلومتر در بخش شهری و هفت هزار و ۳۸۲ کیلومتر نیز در بخش روستایی است.
  فعله گری با بیان اینکه ۳۰ درصد شبکه گذاری گاز طبیعی شهری و ۷۰ درصد نیز روستایی است، افزود : با گازدار شدن ۱۲۸ روستای استان در سال گذشته ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی از ۸۲ درصد به ۹۱.۶ درصد افزایش یافت.
  مدیرعامل شرکت گاز کردستان تصریح کرد: در صورت رفع بیماری کرونا و تأمین اعتبارات لازم، تا پایان سال ۹۹ تمام روستا های بالای ۲۰ خانوار جمعیت از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
  هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری کردستان از گازطبیعی برخوردار و تعداد مشترکان شرکت گاز استان در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و اداری ۵۴۰ هزار مورد است.