در حال بارگذاری ...
 • خسارت ۱۱ میلیارد ریالی سیل به حوزه راه روستایی شیروان

  فرماندار شیروان گفت: بارندگی شدید و جاری شدن سیل ۱۱ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال خسارت به راه های روستایی این شهرستان خراسان شمالی وارد کرد.

  به گزارش خبرنگار ما، امین رضا مرآتی اظهار داشت: خسارت مزبور در سه بخش مرکزی، سرحد و قوشخانه بوده که در مجموع ۶۱ کیلومتر از راه ها آسیب دیدند.

  وی گفت: بیشترین خسارت وارد شده به راه های روستایی پالکانلو، نامانلو، بارزو، شهرک امام رضا، کورکانلو و خرسکانلو، باغ و دده خان، قلهک و سرانی در بخش سرحد و قوشخانه  است.

  مرآتی با بیان اینکه خسارت حوزه کشاورزی همان خسارت چهارم اردیبهشت ماه است افزود: با تلاش شبانه روزی عوامل راهداری در ساعات اولیه تمام جاده ها از رسوب و سنگ پاکسازی شد و هیچ راه روستایی بسته نشد.

  بارش های فروردین و اردیبهشت و نیز سرمازدگی فروردین امسال خسارات فراوانی را به بخش های کشاورزی و نیز حوزه راه های خراسان شمالی وارد کرده است.

  هم اینک مجموع کل راه های روستایی این شهرستان را ۶۵۰ کیلومتر است که بیش از ۵۰۰ کیلومتر آن آسفالت است و ۸۶ کیلومتر بزرگراه در دو باند شمالی و جنوبی دارد.

  شیروان که در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد، به دلیل واقع شدن در مسیر اصلی استان های شمالی به مشهد یکی از مسیرهای پرتردد کشور است.