در حال بارگذاری ...
 • کلنگ زنی طرح فاضلاب روستای طولیان کهگیلویه

  کلنگ سومین طرح فاضلاب روستایی استان در روستای طولیان کهگیلویه به زمین زده شد.

  به گزارش خبرنگار ما، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب این استان در آئین کلنگ زنی این طرح به اهمیت و ضرورت اجرای طرح های فاضلاب در روستا ها اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح ها از اهمیت بالایی در زمینه حفظ محیط زیست، حفاظت از منابع آب های زیرزمینی و ارتقاء شاخص های بهداشتی روستاییان برخوردار و این طرح سومین طرح جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب روستایی استان است.
  فیض اله پاسره مدت زمان اجرای این طرح را کمتر از یک سال عنوان کرد و افزود: در این طرح حدود هشت کیلومتر شبکه لوله گذاری با قطر بیش از ۲۰۰ میلیمتر و همچنین تاسیسات بیش از ۱۲۰ منهول برای تهویه، بازدید و لایه روبی کانال هایی با عمق یک و چهار دهم تا یک و شش دهم متر اجرا می شود.
  وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح بیش از ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی هزینه می شود که در زمینه اعتبارات مورد نیاز مشکلی وجود ندارد.
  پاسره بیان کرد: در پایان، پکیج تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب نیز در پایین دست این روستا اجرا می شود که فاضلاب جمع آوری شده در آن فضا، مطابق استاندارد های زیست محیطی تصفیه و روانه محیط زیست می شود.
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود: در سال جاری علاوه بر این طرح، طرح جمع آوری فاضلاب روستای تنگاری بویراحمد نیز با توجه به وجود سفره های غنی آب های زیر زمینی در آن منطقه و برای حفظ سلامت آن سفره های زیرزمینی اجرا می شود.
  معاون عمرانی استاندار هم در این مراسم گفت: روستای طولیان ۶۵۰ خانوار جمعیت دارد که اجرای این طرح با توجه به جمعیت بالای این روستا می تواند کمک زیادی به ارتقاء شاخص های زیست محیطی داشته باشد.
  عزیز فیلی افزود: برنامه داریم تا با تامین اعتبار از محل های مختلف این اقدام مهم را در روستا های پرجمعیت استان اجرایی کنیم.
  اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: با توجه به اهمیت اجرای طرح نظارت و همکاری های لازم برای بهره برداری بر اساس زمانبندی انجام شده به خوبی در این طرح انجام می شود.
  روستای طولیان با جمعیتی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۵ کیلومتری شهر دهدشت و حومه دهدشت شرقی واقع شده است.
  گفتنی است نخستین طرح فاضلاب روستایی استان در روستای شوتاور بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه، سال گذشته به بهره برداری رسید.