در حال بارگذاری ...
 • ۷۶ میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل به زیرساخت های روستایی اختصاص یافت

  مدیرکل بنیادمسکن گلستان از اجرای ۴۸۷ پروژه عمرانی برای جبران خسارت سیل در روستاهای استان خبر داد و گفت: تا کنون ۷۶ میلیارد تومان برای جبران خسارت ها به استان اختصاص یافته است.

  به گزارش خبرنگار ما، سیدمحمد حسینی با بیان اینکه بازسازی خسارت های ناشی از سیل به زیرساخت ها و تأسیسات روستایی همچنان ادامه دارد، اظهارداشت:  در سیل فروردین ماه پارسال به بیش از 400 روستا خسارت وارد شد که همزمان با ارزیابی و بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی، جبران خسارت ها در این بخش نیز در دستور کار قرار گرفت.

  وی گفت: برآوردهای کارشناسی از وارد آمدن خسارت 283 میلیارد تومانی به زیرساخت های عمرانی در روستاهای استان، حکایت دارد. عمده خسارت ها به جاده ها، پل ها، کانال های انتقال آب، ایجاد مجاری سیلاب در برخی روستاها و غیره وارد شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اختصاص اعتبارات ملی و استانی برای جبران خسارت سیل به روستاها بیان داشت: 76 میلیارد تومان شامل 50 میلیارد تومان اعتبار ملی و 26 میلیارد تومان از اعتبارات حوادثی استانی و دهیاری ها برای جبران خسارت سیل به تأسیسات روستایی اختصاص پیدا کرد.

  وی گفت: برای جبران این خسارت ها در فاز نخست 487 پروژه عمرانی را در 250 روستا طراحی کردیم که در حال اجراست. این پروژه ها شامل بهسازی محیط، احداث جدول و کانال، زیرسازی آسفالت، ایمن سازی و تثبیت روستا، ساخت پل و غیره است.

  حسینی بیان داشت: عملیات اجرایی 75 درصد این پروژه ها آغاز شده و میانگین پیشرفت فیزیکی آنها نیز حدود 44.5 درصد است.