در حال بارگذاری ...
 • دغدغه کاهش مهاجرت روستایی را داریم

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با تاکید بر اینکه دغدغه کاهش مهاجرت روستایی و حتی مهاجرت معکوس را داریم، گفت: این مهم با توسعه اشتغال محقق می شود.

  به گزارش خبرنگار ما، مرتضی بختیاری اظهار داشت: سال گذشته 4 هزار و 700 میلیارد تومان بودجه داشتیم که از این میزان یک هزار و 200 میلیارد تومان را ندادند و همون موقع گفتیم از حقوق ما کارکنان بزنید ولی حقوق مددجویان پرداخت شود.

  وی با اشاره به اشتغالزایی برای 430 هزار نفر در کشور در سال گذشته عنوان کرد: از این تعداد 175 هزار و 900 نفر با اعتباری افزون بر 4 هزار و 710 میلیارد تومان توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) اجرایی شده است.

  بختیاری ابراز کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در سال جهش تولید با همکاری بانک های عامل، دیگر دستگاه های اجرایی و نهادها و همچنین تعامل با مردم و مددجویان برای 200 هزار نفر با 6 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات شغل ایجاد می کنیم.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود: سال گذشته 4 هزار و 710 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال توسط کمیته امداد جذب شد که از این میزان 2 هزار و 853 میلیارد تومان از طریق شبکه بانکی، 325 میلیارد تومان منابع صندوق قرض الحسنه، 1300 میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی و 211 میلیارد تومان از سایر منابع بوده است.

  بختیاری بیان کرد: تسهیلات پرداختی توسط کمیته امداد از طریق 3 مرجع شامل بخشس خصوصی طرف قرارداد با امداد، نظارت توسط بانک و نظارت از طریق سامانه های مختلف از جمله کارا تحت نظارت قرار دارند، تا شاهد کمترین انحراف در تسهیلات پرداختی باشسیم.

  وی تاکید کرد: در زمینه راه اندازی سامانه ناظر تاکنون با انجام دو مکاتبه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام آمادگی کرده ایم.