در حال بارگذاری ...
 • جهش اشتغال زایی در کهگیلویه و بویراحمد با استارت مسکن روستایی در لوداب

  کلنگ اجرای 3500 مسکن روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش لوداب زده شد.

  به گزارش خبرنگار ما، حسین کلانتری در مراسم کلنگ زنی احداث مسکن ورستایی روستای آب بهاره (روستای شهید خرم روز)در لوداب گفت: تا پایان سال باید ۳۵۰۰ واحد مسکن روستایی در استان احداث و تحویل مردم داده شود.

  استاندار گفت: نگاه دولت نگاهی همه جانبه به توسعه کشور است و توسعه روستایی اولویت ویژه ای دارد و در بحث توسعه روستایی بحث مسکن و مسکن محرومین جایگاه خاصی دارد و در سال جهش تولید نگاه بر این است که از این فرصت حداکثر استفاده شود.

  وی ادامه داد: تا رونق خوبی در احداث مسکن داشته باشیم احداث مسکن ایجاد اشتغال می کند و بسیاری از رشته های شغلی فعال شده و باعث رونق در بازار اشتغال می شود.

  کلانتری گفت: در بحث مسکن روستایی در چند بخش کار می شود از جمله ۳۵۰۰ واحد مسکن روستایی در استان در سال ۹۹ احداث و تا قبل از پایان سال باید تحویل مردم داده شود.

  وی افزود: بخش دیگر مسکن هایی است که به خاطر سیل و زلزله یا رانش داشته ایم در این حوزه مسکن های دیگر در حوزه اقدام ملی داریم که سهم استان بیش از ۳۷۰۰ واحد است. 

  وی گفت: مجموع مسکن های شهری و عمدتا روستایی بالغ بر ۱۳ هزار واحد در همه بخش هاست و این یک حرکت کم نظیر است که عمدتا هم روستایی است.

  استاندار در ادامه صحبت های خود افزود: همزمان با احداث مسکن ها در همه حوزه ها از جمله گازرسانی، آب شرب، مخابرات و...برای توسعه و عمران روستایی کار می شود که البته این حق مردم است و نظام به این امر مهم توجه خاصی دارد.

  وی گفت: در حوزه شهرستان بویراحمد بالغ بر ۸۰۰ واحد روستایی در دست اقدام است که عملیات اجرایی آن ها را امروز رسما شروع کردیم و نمونه حاضر به خاطر رانشی که قبلا داشته،کاملا نوسازی همراه با بافت و خدمات رسانی جدید در همه حوزه ها و امکانات می شود.

  کلانتری در پاسخ به این سوال که چه زمانی کار جابجایی و انتقال این نمونه روستاها انجام می گیرد گفت: تمام تلاش ما این است که کار احداث این روستا ها تکمیل شود و روستایی که تا پایان سال کامل و صد درصد جابه جا بشود این روستا است.