در حال بارگذاری ...
 • توزیع ۸ هزار پرس غذا بین روستاییان و عشایر

  با مشارکت خیران و بسیج فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد ۸ هزار پرس غذا بین آسیب دیدگان از کرونا در مناطق روستایی و عشایری توزیع شد.

  به گزارش خبرنگار ما، به همت خیران و سازمان بسیج فرهنگیان این استان از۱۵ رمضان سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا سالروز شهادت مولای متقیان ۸هزار پرس غذا در یاسوج پخت و با انتقال به روستا ها، مناطق عشایری وحاشیه شهر ها بین آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد.
  نماینده خیران مشارکت کننده در این اقدام خداپسندانه گفت: در این طرح علاوه بر غذا های گرم بسته هایی غذایی و بهداشتی به ارزش هر کدام ۲ میلیون ریال بین ۲هزار و۲۰۰خانوار توزیع شد.
  سیدمحمود محمودی اطهر افزود: هر روز با حضور گرم و پرشور افراد مختلف غذا ها پخته وعصر ها از ساعت ۱۵به روستا ها و مناطق عشایری با فاصله ۲۰تا۱۵۰کیلومتری یاسوج منتقل می شود.
  وی ادامه داد: ارزش کمک های غذایی و بهداشتی بیش از ۴میلیارد ریال است.
  رئیس سازمان بسیج فرهنگیان سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: به همت جمعی از فرهنگیان روزانه بین ۸۰تا۱۰۰پرس غذا تهیه و توزیع می شود.
  سرهنگ جاماسب بهمنیار افزود: برنامه توزیع به گونه ای است که در حرکتی جهادی برخی دارندگان خودرو غذا های گرم را در آستانه افطار به درب خانه ها می رسانند.
  وی ادامه داد: مواد اولیه غذا ها از سوی خیران وبا مشارکت بسیج فرهنگیان تهیه می شود و افراد از۸تا۱۶ساعت در روز مشغول پخت غذا و توزیع آن هستند.
  خانم غلامی مدیر دبیرستان شبانه روزی عشایری که بخشی از غذا ها در این مدرسه پخت می شود گفت: از ساعت۷صبح تا ۱۸عصر با عشق به مولا علی (ع) سرگرم تهیه غذا ها هستیم.
  ظهرابی راننده یکی از خودرو های حمل غذا هم گفت: روزانه بین ۲۰۰تا۲۵۰غدا را در فاصله های ۲۰تا۷۰کیلومتری حمل وتوزیع می کنم و خوشحالی مردم نیازمند و آسیب دیده ازکرونا خستگی مان را مغلوب می کند.