در حال بارگذاری ...
 • از پرداخت ۱۰۰ درصد تسهیلات روستایی تا اجرای طرح روستای بدون بیکار

  مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه وبویراحمد از پرداخت بیشترین درصد پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در سال ۹۸ توسط این صندوق خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، ارسلان حسن پور در تشریح فعالیت های صندوق کار آفرینی امید کهگیلویه وبویراحمد و اولویت های کاری صندوق کارآفرینی امید استان  در سال 99 گفت: از ابتدای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، صندوق کارآفرینی امید در مقاطع مختلف زمانی پیشتاز بوده و در پایان سال 1398 با پرداخت بیش از  100 درصد اعتبارات ابلاغی رتبه اول را در بین موسسات عامل پرداخت این تسهیلات در استان به خود اختصاص داد.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس آخرین گزارش ارسالی از صندوق مرکز صندوق این استان  با جذب 106 درصدی اعتبارات ابلاغ شده رتبه اول را از نظر پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در بین صندوق های استان ها به خود اختصاص داده است.

  وی به اجرایی کردن طرح های استراتژیک صندوق در سطح استان اشاره کرد و گفت: عملیاتی کردن طرح های استراتژیک صندوق  از قبیل ایجاد روستاهای بدون بیکار، یک روستا یک محصول و تشکیل روستای بدون بیکار بخشی از این برنامه ها بود که در سال 98 دنبال شد.

  حسن پور به  اجرایی کردن تشکیل روستای بدون بیکار در سال گذشته اشاره کرد و گفت:در گام اول و به سبب اجرایی شدن این طرح با همکاری و هماهنگی بنیاد خیریه وفاق سبز علوی، سپاه فتح استان و دیگر سازمان های مرتبط دو روستای باغچه و اسلام آباد جلیل در شهرستان بویراحمد شناسایی و تاکنون به تعداد ۴۴ نفر از افراد بیکار این روستاها مبلغ 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

  این مسوول افزود: شروع فرایند اجرایی طرح روستای بدون بیکار در دو روستای اسلام آباد و باغچه جلیل با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور ، معاونین استاندار، سپاه فتح استان و روسای برخی ادارات افتتاح شد.

  حسن پور تصریح کرد: در زمینه اجرای این طرح همچنین پرداخت تسهیلات به 3 روستا در سایر شهرستان ها نیز در برنامه آتی صندوق است.

  وی با بیان اینکه طرح یک روستا یک محصول یکی دیگر از طرح های استراتژیک صندوق کارآفرینی امید استان بوده، اظهار داشت:  تاکنون در این زمینه 2 روستا در شهرستان گچساران و بویراحمد شناسایی شده اند.

  وی تصریح کرد: در شهرستان گچساران در روستای منتخب سربیشه گچساران بیش از 50 فقره تسهیلات به هنرمندان این روستا در حوزه گلیم بافی پرداخت شده است و فرایند شناسایی و پرداخت تسهیلات به سایر هنرمندان این بخش ادامه دارد.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه وبویراحمد  در ادامه از وصول 100 درصدی مطالبات این صندوق  در سال 1398 خبرداد و گفت: طبق آخرین گزارش ارسالی از صندوق مرکز ، در 11 ماهه ابتدایی سال 1398 صندوق کارآفرینی امید این استان 100 درصد اقساط مورد انتظار را وصول کرده و از این حیث در بین استان های ردیف اول در سطح کشور قرار گرفته است.

  این مسوول به ارزیابی و نظارت بر طرح ها جهت  جلو گیری از انحراف تسهیلات  و هزینه کردن آنها  برای ایجاد اشتغال و تولید اشاره کرد و گفت:در بخش نظارت و ارزیابی طرح ها ، 1100 بازدید از طرح ها توسط کارشناسان شهرستانی، ستادی و کشوری صورت پذیرفت و با برآورد 94 درصدی طرح های فعال، استان رتبه 4 را به خود اختصاص داده است.

  حسن پور به افتتاح طرح های مختلف طی سال گذشته با حضور مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید، معاونین استاندار و روسای برخی ادارات و سازمان های استان در سال گذشته  اشاره کرد و گفت: از جمله این طرح های افتتاح  شده تولید انواع میوه خشک و همچنین طرح تولید انواع کابینت وکیوم و سنگ کورین  بوده است.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در ادامه تکریم ارباب رجوع ، حرکت در مسیر اجرای برنامه های دولت جهت رونق تولید و اشتغال را از رویکردهای این صندوق در سال جهش تولید عنوان کرد و گفت: از همه پتانسیل ها و ظرفیت ها برای تحقق اشتغال و جهش تولید در راستای توسعه و آبادانی استان استفاده خواهیم کرد.

  وی شعار جهش تولید توسط مقام معظم رهبری در شرایط کنونی کشور را بسیار عالمانه ، هوشمندانه  و نوید بخش آینده ای روشن در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار ذکر کرد و گفت: در سال جاری صندوق کارآفرینی امید از طرح هایی که موجب تقویت تولید وسرمایه گذاری داخلی شود  و با تولید کالاهای با کیفیت  بستر را برای توسعه  هموار کند حمایت خواهد کرد.

  حسن پور به نگاه مثبت مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در کشور به عملکرد صندوق در استان اشاره کرد و گفت: این رویکرد مثبت نتیجه تعامل خوب صندوق کارآفرینی امید در استان با  استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی ، توجه به طرح های اشتغالزایی زود بازده و نظارت مستمر همکاران در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و وصول مطالبات بوده است.

  وی توجه به کسب کارهای کوچک و طرح های اشتغال زایی در روستاها جهت اشتغال پایدار  را بسیار مهم  دانست و خاطرنشان کرد:کسب و کارهای خانگی، طرح های خود اشتغالی و کارآفرینانه در اولویت اعطای تسهیلات صندوق قرار دارند.
   
  این مسوول به انعقاد تفاهم نامه های صندوق برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در استان نیز اشاره کرد وگفت: در سال گذشته تفاهم نامه های متعددی با دستگاه های اجرایی داشتیم که عملکرد خوب صندوق رضایت مندی دستگاه ها را به همراه داشت.

  حسن پور گفت: دستگاه های اجرایی که با آنها تفاهم نامه برای ایجاد اشتغال پایدار منعقد کردیم متقاضیان را به صندوق معرفی و کارشناسان ما طرح های ارائه شده را بررسی می کنند و اگر ضوابط و مقررات صندوق کارآفرینی و شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه در بحث ایجاد فرصتهای شغلی را رعایت کرده باشند ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﭘﺮﻭﻧﺪه اﻗﺪاﻡ می شود

  وی ﻣﻼﻙ ﺩاﺷﺘﻦ ﺷﺮاﻳﻄ ﺑﺮاﺑﺮ ﺩﺳﺘﻮﺭاﻟﻌﻤﻞ ﺻﻨﺪﻭﻕ  کارافرینی امید را اساس پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ذکر کرد و عنوان کرد:  صندوق کارآفرینی امید از طرح ها و ایده های خلاقانه ای که منجر به اشتغال پایدار در استان شود حمایت می کند.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان  با بیان اینکه صندوق کارافرینی امید در سال 98  کارنامه درخشانی را از خود به جا گذاشت که ماحصل تلاش پرسنل صندوق کارافرینی امید در توجه به ماموریت ها و وظایف ذاتی صندوق بود اظهار امیدواری کرد  صندوق کارآفرینی امید در سال 99 با تلاش مضاعف بتواند در زمینه رضایت مندی مردم و حرکت در مسیر اشتغال پایدار بیش از گذشته گام بردارد.