در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۱۰۰ درصدی خانه های ورزش روستایی استان اردبیل در سال جاری

  کارشناس حوزه ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی اردبیل گفت: طی سال جاری خانه های ورزش روستایی استان اردبیل افزایش ۱۰۰ درصدی خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار ما، رضا بخشی اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی را در تعداد خانه های روستایی خواهیم داشت، به طوری که طی سال جاری ۷۰ خانه ورزش روستایی تجهیز خواهند شد که براساس جمعیت آماری در سطح استان تقسیم بندی شده اند.

  وی افزود: منابع مالی این ۷۰ خانه ورزش روستایی از طریق وزارت ورزش و جوانان و استانداری تأمین خواهد شد و قرار است پروژه تجهیز این خانه های روستایی طی ۴ ماه انجام گیرد.

  کارشناس حوزه ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی اردبیل ادامه داد: هدف از توسعه خانه های ورزش روستایی، توسعه ورزش در مناطق کمتر برخوردار بوده و روستاها عاملی مهم در راستای ایجاد عدالت در توزیع سرانه های ورزش هستند و همچنین علاوه بر این، نیروی جوان و استعدادهای ورزشی بسیاری در روستاهای کشور نهفته اند که نیازمند توجه، کشف و پرورش هستند.

  بخشی بیان کرد: مهم ترین فعالیتی که باید در راستای تجهیز خانه های ورزش روستایی و پر بار شدن برنامه های این خانه ها انجام گیرد، تربیت مروج ورزشی است.

  وی تصریح کرد: دوره تربیت مروج ورزشی در ۲ بخش بانوان و آقایان و با شرکت ۲۲۰ نفر در ۱۱ شهرستان استان اردبیل و در پروسه کاری ۴ ماهه برگزار خواهد شد.

  کارشناس حوزه ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی اردبیل گفت: تربیت مروج ورزشی در حوزه تخصصی بازی های بومی و محلی، نحوه برگزاری مسابقات و قوانین و مقررات، از طریق کارشناسان و اساتید خبره انجام خواهد شد.