در حال بارگذاری ...
 • اختصاص 1040 میلیارد ریال اعتبار برای مکانیزاسیون کشاورزی آذربایجان غربی

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال در راستای تحقق شعار جهش تولید و برای ارتقای ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان، 1040میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

  به گزارش خبرنگار ما، رسول جلیلی اظهار کرد: این تسهیلات به متقاضیان خرید ادوات و ماشین آلات کشاورزی با سود 15 درصد همراه با آورده شخصی برای ارتقای میزان تولید و بهبود بهره وری تعلق خواهد گرفت.

  وی ادامه داد: در طول چهار سال گذشته هر سال بیش از 100 درصد اعتبارات تخصیص یافته به بخش مکانیزاسیون بخش کشاورزی آذربایجان غربی جذب شده و امسال نیز تلاش می کنیم این روند حفظ شود.

  جلیلی اضافه کرد: هم اکنون ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی  آذربایجان غربی به 1.72 اسب بخار بر هکتار رسیده است که از میانگین کشوری بالاتر است و چشم انداز ما در سال های آینده افزایش این ضریب و رسیدن به ضریب 2.2 اسب بخار بر هکتار است.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: با به کارگیری مکانیزاسیون و تکنولوژی روز می توان شعار سال مبنی بر جهش تولید را در بخش کشاورزی محقق کرد به طوری که انجام به موقع عملیات کشاورزی با توجه به شرایط جوی این استان به ویژه در مراحل کاشت و برداشت محصول از ضررهای عمده جلوگیری می کند.

  جلیلی با بیان اینکه افزایش بهره وری موجب کاهش مصرف انرژی، بذر و سایر نهاده ها می شود، گفت: افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی از دیگر مزایای افزایش سطح مکانیزاسیون است.