در حال بارگذاری ...
 • ضریب نفوذ ۸۶ درصدی شبکه های ارتباطی در روستاهای لرستان

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: ضریب بهره مندی روستاهای استان از شبکه های ارتباطی ۸۶ درصد است که انتظار می ورد با طرح های در دست اقدام این رقم به زودی تبدیل به پوشش صد درصدی شود.

  شهاب حیدری با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: از تعداد ۲ هزار و ۹۸۵ روستای این استان ۲ هزار و ۵۴۰ روستا دارای ارتباط است که انتظار می رود با توجه به اهمیت کاهش شکاف دیجیتال بین مناطق شهری و روستایی، به زودی شاهد دسترسی ۱۰۰ درصدی کامل و تحت پوشش قرار گرفتن تمام مناطق این استان به شبکه های ارتباطی باشیم.

  وی از بهره مندی ضریب نفوذ ۱۳۸ درصدی شبکه تلفن همراه در استان خبر داد و اظهارداشت: این آمار نشان دهنده این است که تعدادی از شهروندان استان دارای چند سیم کارت فعال هستند و به صورت همزمان از خدمات اپراتورهای مختلف استفاده می کنند.

  حیدری با اشاره به رشد هشت درصدی این آمار نسبت به سه ماهه گذشته بیان کرد: این آمار به تفکیک برای اپراتور اول ۷۶ درصد، اپراتور دوم ۵۶ درصد و اپراتور سوم ۶ درصد است که این ارقام بیانگر فعالیت گسترده سه اپراتور در سطح استان می باشد.

  وی با اشاره به دسترسی اکثر نقاط لرستان به اینترنت پرسرعت اضافه کرد: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۴۲۲ هزار مشترک پهن باند ثابت و سیار با ضریب نفوذ ۸۰ درصدی در این استان وجود دارد که این آمار نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.