در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت انبارهای ذخیره کشاورزی در فیروزه

  مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی از پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه انبارهای ذخیره محصولات کشاورزی در شهرستان فیروزه این استان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، ایرج ناصری مقدم گفت: ساخت ۲ انبار ۱۲۰۰ تنی ذخیره محصولات کشاورزی در فیروزه به مناسبت سال جهش تولید از ابتدای امسال آغاز شده که تاکنون پیشرفت قابل قبولی داشته است.

  وی افزود: یکی از اهداف مهم شبکه تعاون روستایی، تقویت زیرساخت ها جهت سهولت در امر خدمت رسانی به کشاورزان است که ساخت انبارهای ذخیره محصولات کشاورزی فیروزه در این راستا انجام می شود.

  مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از وظایف مهم شبکه تعاون روستایی خرید محصولات کشاورزی به صورت حمایتی، تضمینی و توافقی از کشاورزان می باشد به همین دلیل ساخت انبارهای بزرگ ذخیره محصولات کشاورزی از جمله سیاست ها و راهبردهای بلند مدت شبکه تعاونی روستایی در شهرستان هاست.

  وی گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت ۲ انبار یاد شده در فیروزه حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است که از محل منابع داخلی شرکت تعاونی روستایی شهرستان تامین شده و این انبارها به زودی به بهره برداری می رسد.

  ناصری مقدم افزود: توسعه زیرساخت های بخش کشاورزی، انبارهای مکانیزه، سردخانه ها و سیلوها از سیاست های سازمان تعاون روستایی است که می تواند با خدمات دهی به کشاورزان حاشیه سود تولید را افزایش دهد.

  وی ادامه داد: سال گذشته سه هزار تن به ظرفیت انباری شبکه تعاون روستایی استان افزوده شد.

  مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: این استان در مجموع ۲۳۰ هزار تن فضای انبار دولتی و خصوصی دارد و سرمایه گذاری برای احداث این انبارها توسط تسهیلات بانکی و آورده تشکل ها انجام می شود.

  خراسان رضوی با فعالیت ۶۸۲ تشکل ذیل شبکه تعاون روستایی این استان و در بخش کشاورزی و بخش های مربوط به آن رتبه نخست کشور را در این زمینه دارد و بیش از ۵۵۰ هزار نفر نیز در روستاهای این استان زیرپوشش شبکه تعاون روستایی هستند که از این نظر نیز خراسان رضوی رتبه نخست را در کشور دارد.

  استان خراسان رضوی ۲ هزار و ۵۴۰ روستا دارد که براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۱۲۱ نفر در این روستاها زندگی می کنند که این تعداد معادل ۸.۴ درصد جمعیت روستایی کشور است. 

  شهرستان فیروزه در ۱۵۲  کیلومتری مشهد قرار دارد.