در حال بارگذاری ...
 • شوش بازهم رکورددار تولید گندم و کلزا شد

  مدیرکل تعاون روستایی استان خوزستان گفت: بیش از 110 هزار تن گندم و 19 هزار تن کلزا از کشاورزان شوشی خریده شد و این شهرستان رکورددار خرید گندم و کلزا در خوزستان شده است.

  به گزارش خبرنگار ما، جمشید بنی فری با اشاره به  تجهیز و استانداردسازی مراکز خرید تعاون روستایی در سطح استان، اظهار کرد: در 110 مرکز خرید از جمله  72 مرکز خرید گندم و 40 مرکز خرید کلزا و با مشارکت یک هزارو 500 نیروی کار، محصولات تولید شده کشاورزان استان خریداری شد.

  وی با تاکید بر شعار مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، گفت: تعاون روستایی استان از ابتدای امسال با خرید 735 هزار تن گندم و 53 هزار تن کلزا تا اوایل خردادماه امسال موفق شد نقش مهمی در رسیدن به اهداف عالی کشور در زمینه تامین نیازهای غذایی مردم داشته باشد.

  مدیرکل تعاون روستایی خوزستان با بیان اینکه با خرید 53 هزار تن کلزا موفق  به شکستن رکورد تمام ادوار خرید کلزا در تعاون روستایی شدیم، عنوان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته امسال بهترین کیفیت گندم و کلزا را در سطح استان شاهد بودیم.

  بنی فری با اشاره به حذف واسطه ها و دلال ها، بیان کرد: امسال خریدها به صورت توافقی صورت گرفت چرا که معتقد هستیم کشاورزان ولی نعمتان ما هستند و محصول آنها باید در سطح کشور  به صورت عادلانه و به دور از گرانی و در بهترین شرایط تقسیم شود.

  وی افزود:  از این رو در 4  استان و از دورترین تا نزدیکترین مناطق را رصد و با بازگشایی تمامی مراکز خرید،  این مهم را پوشش دادیم.

  بنی فری با تاکید بر اینکه روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید نیاز به سرعت بیشتری دارد، گفت: گندم و کلزا خریداری شده در مراکز خرید بسیار با کیفیت و درجه یک نگهداری می شوند اما با توجه به گرم شدن هوا  و احتمال بارندگی و گردوخاک احتمال خراب شدن محصول وجود دارد که انتظار می رود  با هماهنگی های صورت گرفته گندم و کلزا باقی مانده در مراکز خرید به مقاصد مدنظر حمل شوند.

  وی با بیان اینکه شوش رکورددار خرید گندم و کلزا در خوزستان است، عنوان کرد:  گفت: شهرستان شوش موفق به خرید بیش از 110 هزار تن گندم و 19 هزار تن کلزا از کشاورزان شد و این رویداد توانست رکورد خرید سالهای گذشته را نیز بشکند.

  بنی فری با تاکید بر اینکه تعاون روستایی باید به سمت تامین زیرساخت های به ویژه  احداث سیلو گام بردارد، بیان کرد: در تلاش هستیم  با احداث دو سیلوی 30 هزار تنی در اهواز و حمیدیه با سرمایه شرکت های داخلی افقی روشن را در حفظ گندم و کلزا در استان پیش روی خود ترسیم کنیم.