در حال بارگذاری ...
 • کوچ عشایر به مراتع باید طبق پروانه و مجوز باشد

  دادستان هشترود با بیان اینکه کوچ عشایر باید طبق پروانه بهره برداری و مجوز صادره صورت گیرد، گفت: عشایر دارای پروانه، می توانند در موعد مقرر به مرتع مشخص شده از سوی منابع طبیعی کوچ کرده و نسبت به چرای احشام خود اقدام کنند.

  شاهرخ اسداللهی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ورود غیرقانونی به مراتع آسیب جدی می زند افزود: در موضوع ورود غیرقانونی ایلات و عشایر شهرستان های میاندوآب، بناب و ملکان به مراتع هشترود تاکنون ۷۰ مورد پرونده تشکیل شده است.

  وی اضافه کرد: در این راستا با افراد و مسوولانی که با تغییر کاربری، اراضی را در اختیار عشایر قرار می دهند و نسبت به تخریب منابع طبیعی بی تفاوت هستند نیز برخورد خواهد شد.

  وی از اعمال جرایم سنگین مالی برای ایلات و عشایر متخلف در این زمینه خبر داد.

  فرمانده نیروی انتظامی هشترود نیز با اشاره به گستردگی منطقه و کمبود نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان افزود: نیروی انتظامی در کنار سایر وظایف خود، در حفاظت از منابع طبیعی نیز ورود کرده و عشایر متخلف را بعد از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی می کند.

  سرهنگ کلام الله ابراهیمی خاطرنشان کرد: تشکیل حدود ۷۰ پرونده در ۲  ماه اخیر و معرفی ۵۰ نفر از عشایر متخلف در این راستا به مجموعه قضایی هشترود، نشان از جدیت پلیس در حفاطت از منابع طبیعی است.