در حال بارگذاری ...
 • ۷۳ طرح ورزشی روستایی در استان همدان بازنگری شد

  مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از بازنگری ۷۳ طرح ورزشی روستایی در استان همدان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، محسن جهانشیر از بازنگری زیرساخت های ورزشی و سرانه فضای ورزشی استان همدان طی سال گذشته خبر داد.

  وی گفت: در ابتدای سال ۹۸ با اجرای طرح فجر ۲۵ و ایجاد ۷۳ زمین ورزشی در روستاهای استان همدان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان در زمره استان های برخوردار قرار گرفت و از اعتبارات متوازن محروم ماند.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان افزود: پس از بازنگری زیرساخت های ایجادشده با حضور کارشناسان وزارت ورزش و جوانان ۷۳ زمین ورزشی به یک سوم کاهش یافت و در سال جاری استان همدان به صورت واقعی در لیست استان های کم برخوردار قرار گرفت تا اعتبارات متوازن نیز شامل استان شود.

  جهانشیر با بیان اینکه برای ادامه مسیر نیازمند اصلاح روش های گذشته هستیم تا سرمایه ملی اتلاف نشود از کمک مالی به هیئت های ورزشی استان همدان خبر داد و گفت: سال گذشته به اندازه بضاعت و توان مالی به هیئت های ورزشی استان همدان اعتبار تزریق شد.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در ادامه با اشاره به ظرفیت های استان همدان برای برگزاری اردوها و مسابقات ورزشی کشوری گفت: در حال حاضر مجموعه ورزشی علیمرادیان شهرستان نهاوند و شهر مریانج از توابع شهرستان همدان پایلوت میزبانی مسابقات و اردوهای ورزشی تیم های کشور است.

  جهانشیر ادامه داد: در این راستا در مجموعه علیمرادیان و زمین چمن شماره دو مریانج اقداماتی در دستور کار قرارگرفته تا بتوانیم شرایط را به صورت ویژه فراهم کنیم چراکه شرایط آب و هوایی استان همدان و ارتفاع آن از سطح دریا و همچنین ظرفیت های مختلف آن در حوزه های گردشگری طبیعی و میراث فرهنگی می تواند زمینه ساز حضور توریسم ورزشی باشد.