در حال بارگذاری ...
 • اختصاص 3 میلیاردی جهت خریداری دستگاه دمنده اطفا حریق در گچساران

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آتش سوزی عرصه های منابع طبیعی شهرستان گچساران گفت: امسال 3 میلیارد ریال برای خریداری دستگاه دمنده برای اطفا حریق اختصاص داده می شود.

  به گزارش خبرنگار ما، نشست ستاد مدیریت بحران با موضوع زلزله و آتش سوزی با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیران کل و روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

   در این نشست عزیز فیلی با اشاره به آتش سوزی های اخیر در مراتع و جنگل های گچساران گفت: شهرستان گچساران به دلیل داشتن  پوشش گیاهی خوب امکان آتش سوزی در مراتع و جنگل های گچساران تا نیمه اول مهرماه ادامه دارد.

  وی با اشاره به کمبود تجهیزات در منابع طبیعی گفت: از محل اعتبارات عمرانی شهرستان مبلغ 3 میلیارد ریال برای خریداری دستگاه دمنده  در زمان وقوع آتش سوزی اختصاص داده می شود.

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار شناسایی مناطق بالقوه ای که امکان آتش سوزی در این مناطق زیاد است شد و گفت: احداث کانکس در مناطقی که امکان آتش سوزی در مراتع آنها زیاد است ضروری است.

  وی با بیان اینکه مصوب شده از اعتبارات دهیاری ها دستگاه دمنده خریداری شود، افزود: یک کمیته مرکب از نماینده فرماندار، اطلاعات، مدیر بحران، دادستانی و منابع طبیعی تشکیل و علت این حادثه را شناسایی و با عوامل برخورد قانونی صورت گیرد.

  وی با تقدیر از شهرداری دوگنبدان، شورای شهر، هلال احمر، بسیج و سپاه که این روزها در مهار آتش سوزی  کمک های شایانی دارند گفت: چرا که ما در برابر عرصه های منابع طبیعی موظف هستیم و در برابر حادثه مقابله کنیم.

  فیلی با بیان اینکه فرماندار شهرستان به عنوان رئیس ستاد هماهنگی ستاد بحران فرماندار شهرستان است و تقسیم کار  در این مواقع از وظایف فرماندار است، عنوان کرد: برای مهار آتش در کوه خنگ بنار و کوه گوهر  2 فروند هلی کوپتر آبپاش به گچساران  اعزام خواهد شد.

  وی در ادامه به زمین لرزه 5.2 هم ریشتری ظهر امروز شهرستان گچساران اشاره و ابراز کرد:  بازدیدهایی از واحدهای مسکونی شهر و روستا صورت گرفت.

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد:  واحدهای مسکونی بافت فرسوده  در این زمین لرزه دچار ترک های ۴۰ الی ۶۰درصد شده که خسارت ها ی ناشی از زلزله توسط کارشناسان برآورد می شود.

  فیلی با بیان اینکه سال گذشته 20 میلیارد تومان به منازل مسکونی روستایی در حوادث اخیر پرداخت شد، ابراز کرد: بیشترین خسارت  ناشی از حوادث طبیعی در منطقه روستایی رخ می دهد.

  وی با بیان اینکه تاکون 48 درصد واحدای مسکونی روستایی کشور مقاوم سازی شده است، گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد 50 درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شده است.

   این مسوول ادامه داد: امسال8 الی 10  درصد واحدهای مسکونی روستایی از محل اعتبارات محرومیت زدایی تعداد ۳۵۰۰ مسکن  مقاوم سازی تا پایان سال هفت هزار واحد در سطح استان مقاوم سازی خواهد شد.