در حال بارگذاری ...
 • 153 روستای زنجان روی گسل است

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: 153 روستا در استان روی گسل بوده و بیش از 18 هزار و 734 واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند.

  به گزارش خبرنگار ما، رضا خواجه ای در جلسه مشترک با فرماندار زنجان اظهار کرد: از مجموع 710 روستای بالای 20 خانوار استان، طرح هادی در 400 روستا اجرا شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان 56.3 درصد و در سطح کشور 46.2 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

  خواجه ای تصریح کرد: اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد و می توان گفت، از جمله طرح های عمرانی است که جزو مهمترین ابزار کنترل و مدیریت تحولات کالبدی در سکونت گاه های روستایی نیز به شمار می آید.

  مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تأکید کرد: باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در راستای توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم کرد، تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند.

  خواجه ای به وضعیت مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح استان اشاره کرد و گفت: با توجه به مطالعات انجام شده، 153 روستا در استان زنجان روی گسل بوده و بیش از 18 هزار  و 734 واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا 5 هزار و 259 واحد مسکونی که 28 درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.

  مدیرکل بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: با توجه به اینکه استان زنجان جزو مناطق حادثه خیز به شمار می آید، باید اقدامات اساسی در راستای مقاوم سازی واحدهای مسکونی قبل از بروز بحران و حوادث صورت پذیرد و آمادگی لازم در این راستا وجود داشته باشد.

  وی در ادامه خواستار گسترش تعاملات بین دو مجموعه برای حل مشکلات موجود به ویژه در مناطق کم برخوردار شد.

  سپس فرماندار زنجان ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند این نهاد انقلابی در سطح روستاها، فعالیت های بنیاد مسکن استان را درباره حل مشکلات این روستا بسیار ارزشمند دانست و گفت: نقش بنیاد مسکن استان در توسعه و آبادانی روستاها و اجرای طرح های توسعه ای در راستای توانمندسازی روستاییان کاملا مشهود است.

  عسگری ادامه داد: نگاه متعهدانه، بسیجی و انقلابی که در مجموعه بنیاد مسکن شکل گرفته، موجب شده این نهاد همواره در زمینه محرومیت زدایی در سطح روستاها و بازسازی مناطق محروم نقش مهمی ایفا و همواره حضور مستمر داشته باشد.

  وی با بیان اینکه باید برنامه ریزی مناسبی درباره روستاهایی که در معرض سیلاب واقع هستند، صورت پذیرد، گفت: یکی از اقدامات مناسب بنیاد مسکن، بحث آماده سازی محل جابه جایی روستای مرصع بوده است.

  فرماندار شهرستان زنجان افزود: با همکاری فرمانداری و این نهاد انقلابی همه تلاش خود را مبنی بر حل مشکلات روستاها به ویژه در خصوص مقاوم سازی واحدهای مسکونی و جابه جایی روستاهای در معرض آسیب خواهیم کرد.