در حال بارگذاری ...
 • امسال ۱۶ هزار وام کم بهره به مستمری بگیران صندوق روستایی داده می شود

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: یکی از برنامه های امسال این صندوق، پرداخت وام کم بهره به ۱۶ هزار مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است.

  علی شیرکانی که به بوشهر آمده در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که از سال ۱۳۸۴ آغازبه کار کرده، امسال پانزده ساله می شود و بر پایه آیین نامه صندوق، در پانزدهمین سال فعالیت، اولین گروه از اعضا با ۱۵ سال سابقه بازنشسته می شوند که درواقع این افراد با ۱۵ سال سابقه و لحاظ ۲۰ روز حقوق، به بازنشستگی پیش از موعد می رسند. این موضوع دوران جدیدی را در این صندوق شکل می دهد.

  او یکی از برنامه های امسال صندوق را جدای از خدمات اجتماعیِ همیشگی، پرداخت وام های کم بهره و آسان پرداخت به بیمه شدگان به ویژه مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عنوان کرد.

  شیرکانی با اشاره به این که روستاییان در تمام دنیا مشکلاتی برای دریافت خدمات بانکی و مالی دارند، درباره اعطای این وام ها گفت: تلاش می کنیم تا اعضای صندوق حتی با کمترین آشنایی به مسایل بانکی و مالی و هم چنین کمترین مراجعه به بانک این وام ها را دریافت کنند.

  او در ادامه افزود: اعتبار این طرح ۷۰ میلیارد تومان است که به ۱۶ هزار متقاضی از ۳ میلیون تا ۵ میلیون وام با بهره ۱۰ درصد داده می شود؛ این وام ها نیازی به ضامن ندارند و از حقوق مستمریِ مستمری بگیران کم و بازپرداخت می شوند.