در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از پروژه آبرسانی و تامین آب پایدار به ۱۵ روستای خراسان جنوبی با حضور وزیر نیرو

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از افتتاح پروژه آبرسانی به ۱۵ روستای استان با هدف رفع کمبود و تامین آب پایدار، با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال همزمان با سفر اردکانیان وزیر نیرو خبر داد.

  حسین امامی در گفت وگو با خبرنگار ما به جزئیات اجرای این پروژه اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای  اجرای این پروژ، عملیاتی شامل حفر و تجهیز دو حلقه چاه عمیق، لوله گذاری در خط انتقال و شبکه توزیع به طول  81 کیلومتر،  احداث 2200 مترمکعب مخزن ذخیره و همچنین احداث 12 باب ایستگاه پمپاژ  اجرایی شده است تا 10 هزار نفر جمعیت ساکن در این روستاها از نعمت آب شرب سالم برخوردار شوند.

  وی یادآور شد: این روستاها شامل روستای سرند و باغ دهک شهرستان بشرویه، خوشینه علیا، زیراج، کلاته نو  و عباس آباد شهرستان بیرجند، درمیان، فورگ، اره فورگ، ذکری شهرستان درمیان و شرکت نزومند زیرکوه و همچنین روستای نیگ قاینات و دهو، آتشکده علیا و سفلی شهرستان نهبندان می باشد.

   مدیرعامل شرکت آب و  فاضلاب خراسان جنوبی بیان کرد: در این سفر پروژه سد سیاهو بهره برداری، و عملیات اجرایی نیروگاه بادی 50 مگاواتی منطقه سربیشه نیز کلنگ زنی می شود.  

  در پنجمین هفته از  پویش هر هفته الف-ب-ایران؛بهره برداری از پروژه آبرسانی و تامین آب پایدار به 15 روستای خراسان جنوبی با  حضور وزیر نیرو  افتتاح  و10 هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار برخوردار می شوند.