در حال بارگذاری ...
 • اختصاص۷۰۰ میلیون تومان برای تامین آب عشایر

  در جلسه رئیس سازمان دامپزشکی کشور با مسئولان زرندیه اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان برای حل مشکل آب عشایر مصوب شد.

  به گزارش خبرنگار ما؛  در جلسه بررسی مشکلات عشایر شهرستان زرندیه با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور و رئیس سازمان امور عشایر ایران در شهرستان زرندیه اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان برای رفع مشکل کمبود آب آشامیدنی عشایر این منطقه مصوب شد.

  در این جلسه مشکلات زیرساختی عشایر ساکن منطقه یعقوب حصاری که محل اسکان ایل کله کوهی و عشایری از استان های قم، تهران و قزوین است، با حضور «علی صفر ماکنعلی» رئیس سازمان دامپزشکی کشور و کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران بررسی شد.

  ایلات استان مرکزی از متنوع ترین جمعیت های عشایری کشور است چرا که از سراسر کشور در این استان زیست موقت دارند و جایگاه اصلی عشایر ایل مغان و شاهسون بغدادی استان اردبیل است و ایامی از سال را در شهرستان ساوه و زرندیه مستقر هستند.

  عشایر ایل سنگسری نیز که جایگاه اصلی شان استان های سمنان، تهران و البرز است به طور فصلی در شهرستان زرندیه در منطقه رودشور، چکنه و عباس آبادگوی داغ مستقر می شوند.

   عشایر طایفه کله کوهی، جایگاه اصلی آنان استان فارس است نیز در زرندیه و عشایر کردکلهر از بخشی از زیست شان در کرمانشاه است در شهرستان ساوه در منطقه قره چای، گزل دره و شریف آباد ساکن می شوند.

   عشایر دیگر استان ایل ذلکی است که جایگاه اصلی آنان استان لرستان و خوزستان است که در شهرستان خمین و روستای قره کهریز زیست موقت دارند.

  جمعیت عشایر استان مرکزی بیش از پنج هزار نفر در قالب یک هزار خانوار است که بیشتر در مناطق مختلف ساوه، زرندیه، دلیجان و خمین زندگی می کنند.