در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح هر روستا یک سمن در همدان

  مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان همدان از اجرای طرح هر روستا یک سمن در استان خبر داد و بر ترغیب و تشویق جامعه علاقه مند برای فعال سازی سازمان های مردم نهاد تأکید کرد.

  به گزارش خبرنگار ما، طی مراسمی از زحمات چهار ساله علی حقیقی تقدیر و محسن شایسته به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان این شهرستان معرفی شد.

  مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان همدان در این مراسم با اشاره به برگزاری مستمر و منظم جلسات ساماندهی امور جوانان در تویسرکان اظهار کرد: کمیسیون های زیرمجموعه این ستاد شامل کمیسیون مسکن، ازدواج و آسیب های اجتماعی و تشکل ها هست که امیدواریم هر چه سریع تر در تویسرکان فعال شوند.

  محسن جهانشیر با اشاره به اجرای طرح «هر روستا، یک سمن» در روستاهای سطح استان، با تاکید بر ترغیب و تشویق جامعه علاقه مند برای فعال سازی سمن ها گفت: بخش عمده فعالیت ها با ایجاد سمن های مردم نهاد می تواند در راستای رشد و توسعه به ویژه در روستاها مثمر ثمر واقع شود.

  وی با بیان اینکه فعالیت ۶ سازمان مردم نهاد در تویسرکان نشاندهنده این است که جای کار در شهرستان بسیار زیاد است افزود: شهرستان تویسرکان استعدادهای بسیار زیادی دارد که می توان با اولویت بندی، برنامه ریزی و هدفگذاری این ظرفیت های بالقوه را بالفعل درآورد.

  رئیس اداره ورزش و جوانان سابق تویسرکان نیز از پرداخت ۳۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان وام ازدواج در قالب ۹۱۷ فقره در سال گذشته این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: بالاترین پرداختی وام ازدواج در بانک ملی و سپس بانک های سپه و تجارت است.

  علی حقیقی با اشاره به اینکه برای ۱۱ سمن در سال ۹۵ پرونده تشکیل داده شد که ۶ سمن مجوز فعالیت گرفتند افزود: ۶ سمن در سطح شهرستان در حوزه های مختلف به نام «زندگی آرام»، «طبیعت گردی»، «معنویت»، «شمیم آرامش» و «نواندیشان خلاق» فعالیت دارند.

  وی از کسب مقام اول توسط اداره ورزش و جوانان تویسرکان در همه شاخص ها طی دو سال گذشته خبر داد و ادامه داد: ۴۴ هیئت ورزشی در رشته های مختلف ورزشی فعال هستند.

  رئیس اداره ورزش و جوانان تویسرکان با اشاره به میزبانی شهرستان از هفت مسابقه کشوری در سال ۹۷ از اعزام به مسابقات استانی ۱۲۸ مورد؛ میزبانی مسابقات استانی ۵۶ مورد و اعزام به مسابقات کشوری ۴۷ مورد خبر داد و گفت: ۳ هزار و ۳۹۷ نفر ورزشکار زیر پوشش بیمه و سازمان یافته هستند.

  وی با اشاره به افتتاح استخر سرپوشیده بانوان و سالن ورزشی روستای لامیان و بهره مندی روستاهای همجوار از این سالن اضافه کرد: پروژه های عمرانی این نهاد شامل سالن باستانی، خوابگاه و سالن رزمی خوشبختانه پیشرفت چشمگیری دارند.

  حقیقی با اشاره به اینکه روند اجرایی پروژه های زمین چمن سرکان و فرسفج در وضعیت خوبی قرار دارد خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی تویسرکان بر اساس جمعیت ۸۰ cm به ازای هر نفر است.

  نیروی جایگزین پس از جابجایی  یک مدیر در شهرستان نداریم 

  فرماندار تویسرکان نیز جمعیت پویا و فعال نوجوان و جوان شهرستان بین سنین ۱۱ تا ۲۵ سال را حدود ۲۰ درصد دانست و اظهار کرد: ۱۳.۶ درصد جمعیت شهرستان تویسرکان را جوانان در سنین ۱۵ تا ۲۴ سال یعنی جامعه مخاطب ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل می دهد. 

  سید رسول حسینی افزود: جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان به عنوان نیاز جامعه جوان مستمر برگزار می شود، البته ۶ جلسه طی سال برای امور جوانان خیلی زیاد نیست.

  وی با تاکید بر اینکه بنده به جرأت می گویم شهرستان تویسرکان در شکل گیری سازمان های مردم نهاد یکی از ضعیف ترین شهرستان های استان همدان است افزود: سازمان های مردم نهاد نه تنها از سوی اداره ورزش؛ بلکه در بهزیستی، نیروی انتظامی و فرمانداری خیلی فعال نبودند، امیدواریم که ما بتوانیم در راستای اهداف دولت تدبیر و امید که کار او هم مردمسالاری است کار را در قالب سمن ها به مردم بسپاریم.

  فرماندار تویسرکان بر لزوم اهتمام ویژه چهار دستگاه متولی با ایجاد انگیزه و ترغیب جامعه برای فعال سازی سمن های بیشتر تاکید کرد و در باره طرح «هر روستا یک سمن» گفت: قول می دهم که طرح «هر روستا یک سمن» را با محوریت بخشداران و دهیاران در روستاهای شهرستان اجرا کنیم.

  وی در پاسخ به گلایه مبنی بر عدم اطلاع از تودیع رئیس اداره ورزش برای تقدیر از تلاش این مدیر، ضمن اینکه بیان این مطلب را به جز کلمه «گله مندی» زیبا خواند تاکید کرد: من برای هیچ رئیس اداره ای جز اعضای شورای تامین در چهار شهرستانی که کار کردم، جلسه این گونه نمی گذاشتیم؛ تکریم و معارفه!

  فرماندار تویسرکان همچین گلایه کمبود نیروی انسانی اداره ورزش را بجا دانست و گفت: ما در سطح شهرستان با کمبود شدید نیروی انسانی در خیلی دستگاه های اجرایی مواجه هستیم، روسای دو اداره دیگر می خواهند جابجا شوند نمی توانیم برایش نیرو انتخاب کنیم یعنی جایگزین نیست!

  وی با اشاره به سند سه ساله تدوین شده توسط استاندار گفت: چهار پروژه مجموعه ورزشی بانوان، ساختمان باستانی، زمین چمن سرکان و خوابگاه در این سند هست که امیدواریم تا افق سند سه ساله یعنی ۱۴۰۰ این پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.

  حسینی  گفت: یکی از برنامه های بنده در شهرستان حتی المقدور بهره مندی از نیرو های جوان بومی است چراکه  با شناخت و اشرافیت کامل از فرهنگ جامعه شهرستانی می توانند گام های موثر را برای توسعه تویسرکان بردارند.

  وی خطاب به محسن شایسته، رئیس جدید اداره ورزش و جوانان تاکید کرد: اگر منصوب شدید وام دار هیچ فرد یا گروه خاصی نیستید؛ بلکه  در راستای اهداف دولت، خدمت به مردم و بالفعل رساندن ظرفیت های بالقوه شهرستان با قوت و قدرت تلاش کنید؛ تعامل باشد اما در راستا و چهارچوب قانون!

  فرماندار تویسرکان از مدیرکل ورزش و جوان استان خواست نگاه ویژه به سرانه ورزشی شهرستان شود و گفت: ۵۰ میلیون تومان اعتبار به هیئت های ورزشی داده شد اما تاکنون این مبلغ تحقق نیافته است، امیدواریم با پیگیری شما اعتبار تخصیص یابد.