در حال بارگذاری ...
 • اتصال ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار ایلام به شبکه ملی اطلاعات

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، گفت: ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان، به سرویس کامل ارتباطی مجهز شده اند.

  عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار ما در ایلام، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه 80 درصد روستاهای کشور به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند ودر حال حاضر 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان به سرویس کامل ارتباطی مجهز شده اند.

  وی افزود: بنابراین می توانند با کمک گوشی های تلفن همراه به خدمات بانکی، آموزشی و سایر خدمات بر بستر وب دسترسی داشته باشند.

  مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ادامه داد: وضعیت مطلوب زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات در سطح استان و شهرستان را حاصل تلاش های صورت پذیرفته تمامی حوزه های تابعه وزارت در بخش ICT دانستند.

  وی با بیان اهمیت توسعه خدمات الکترونیکی و نقش آن در کاهش هزینه ها و افزایش رفاه عمومی، بر ارائه آموزش های لازم به کارکنان دولت و همچنین فرهنگ سازی عمومی در زمینه استفاده از خدمات الکترونیکی تاکید کردند.

  بیرامی در خصوص دفاترICT غیرفعال استان در حوزه روستایی افزود: غیرفعال بودن برخی از دفاتر ICT روستایی منجر به عدم خدمت رسانی به اهالی این روستاها شده و روستائیان به ناچار برای انجام این امور به شهرهای همجوار مراجعه می کنند که در همین راستا این اداره کل با شناسایی دفاتر ICT روستایی غیرفعال با هماهنگی فرمانداری ها، مبادرت به اعلام فراخوان برای صدور مجوز فعالیت در همان روستا یا روستاهای مجاور برای ارائه خدمات اقدام خواهد کرد.